۲۴ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۴, ۱۳۹۸

کباب تابه ای با سیخ فلزی کوچک

اسفند ۲۴, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

کباب تابه ای با سیخ فلزی کوچک

برای طرز تهیه کباب تابه ای سیخی به روش های متفاوتی می توان تهیه کرد، به وسیله گوشت چرخکرده و مرغ چرخ کرده و به صورت جوجه که هر کدام خوشمزگی خودش را دارد.


مواد لازم برای طرز تهیه کباب سیخی تابه ای:

گوشت قرمز چرخ کرده ۴۰۰ گرم
جعفری به اندازه دلخواه
پیاز رنده شده ۱ عدد
آرد (آرد نان فطیر یا معمولی) ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۱ عدد
فلفل قرمز و فلفل سیاه به مقدار لازم
نمک و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه کباب تابه ای سیخی:

مواد را در ظرف مورد نظر ریخته و آنها را خوب مخلوط می کنیم از مواد به دست آمده کوفته های کوچکی به صورت قلقلی درست کرده و به سیخ می زنیم برای کباب کردن روی منقل یا اجاق گاز قرار می دهیم و یا اینکه در ماهیتابه قرار داده و دربش را می گذاریم تا پخته شود.

نکته برای تهیه کباب تابه ای :

می توانید ۱ قاشق رب را در نصف لیوان آب ولرم حل کرده با مقداری نمک و نصف قاشق سماق مخلوط کنید کباب تابه ای ها را کف تابه بچینید و روی تمام قسمت های کباب تابه ای ها بریزید و شعله را ملایم کنید و بگذارید تا آب آن گرفته شود و به پخت مطلوب برسد. با این روش کباب تابه ای تان آبدار می شود.

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای:

طرزپخت جوجه کباب تابه ای,کباب تابه ای سیخی
جوجه کباب تابه ای سیخی

مواد لازم برای طرز تهیه جوجه کباب تابه ای :

سینه مرغ ۵۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
زعفران آبکرده به مقدار لازم
آبلیمو به مقدار لازم
نمک و فلفل به مقدار لازم
گوجه به مقدار لازم

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای:

ابتدا سینه مرغ را به صورت جوجه خرد کنید و سپس پیازها را خلالی خرد کنید و به آن اضافه کنید مقداری آبلیمو، زعفران آبکرده و نمک و فلفل به تکه های مرغ اضافه کنید. اجازه بدهید تا مواد به خورد هم بروند و مرغ ها کاملا مزه دار شوند.

سپس جوجه ها را به سیخ های چوبی بکشید و در روغن داغ قرار دارد سپس در تابه را قرار بدهید تا با بخار خود بپزند و بعد از مغز پخت شدن در تابه را بردارید و آن ها را کمی سرخ کنید و در آخر گوجه ها را حلقه ای خرد کنید و در روغن سرخ کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کباب تابه ای به روشی تازه

طرز تهیه کوبیده مرغ تابه ای:

طرز تهیه کوبیده مرغ تابه ای,طرز تهیه کباب تابه ای
طرز تهیه کباب سیخی تابه ای

مواد لازم برای کوبیده مرغ تابه ای :

مرغ بدون استخوان ۵۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
زعفران آبکرده به مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
گوجه به مقدار لازم

طرز تهیه کوبیده مرغ تابه ای:

مرغ را چرخ کنید و پیاز هم رنده کنید و آب آن را بگیرید ادویه ها را اضافه کنید و ورز بدهید و حدود ۱ تا ۲ ساعت داخل یخچال قرار بدهید تا همه ی مواد به خورد هم بروند سپس آن ها را به سیخ های کوچک بزنید و داخل روغن داغ قرار بدهید و درب آن را قرار بدهید و تا مغز کباب تابه ای شما بپزد زمانی که پخت اجازه بدهید دو طرف آن سرخ شود. بعد سرخ شدن کباب ها گوجه ها را حلقه ای خرد کنید و داخل روغن سرخ کنید. می توانید از فلفل سرخ شده هم استفاده کنید و در آخر با لیموترش تازه میل کنید.