۲۰ خرداد ۱۳۹۹
خرداد ۲۰, ۱۳۹۹

همه چیز درباره داروی کوآموکسی کلاو

خرداد ۲۰, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

همه چیز درباره داروی کوآموکسی کلاو

اگر به پنی سیلین حساسیت دارید حتماً به پزشک خود بگویید. کوآموکسیکلاو یک نوع از پنی سیلین است. اگر به پنی سیلین حساسیت دارید ، آن را مصرف نکنید. دوزهای خود را به طور مساوی در طول روز مصرف کنید و دوره آنتی بیوتیک را کامل کنید ، حتی اگر احساس می کنید عفونت شما رفع شده است. می توانید قبل یا بعد از غذا از آموکسیکلاو استفاده کنید.

کوآموکسی کلاو برای درمان عفونت های باکتریایی داده می شود. این دارو برای عفونت های سینوسی ، عفونت های ادراری ، عفونت های پوستی ، عفونت های مفاصل و برخی عفونت های دندانی تجویز می شود. همچنین قبل از انجام برخی عمل های جراحی ، از بروز عفونت جلوگیری می شود.

کوآموکسی کلاوحاوی دو ماده است، آموکسی سیلین و کلاوولانیک اسید. ماده اول ، آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک پنی سیلین است که با از بین بردن باکتری های مسئول عفونت ، عفونت را درمان می کند. بعضی از باکتری ها قادر به تولید ماده شیمیایی هستند که باعث می شود آموکسی سیلین کمتر مؤثر باشد. ماده دوم ، کلاوولانیک اسید، این امر را از وقوع متوقف می کند. کلاوولانیک اسید مواد شیمیایی تولید شده توسط باکتری ها را متوقف می کند و این به آموکسی سیلین اجازه می دهد تا باکتری ها را از بین ببرد.

عوارض جانبی قطع کوآموکسی کلاو, قرص کوآموکسی کلاو ۶۲۵
کوآموکسیکلاو یک نوع از پنی سیلین است

قبل از مصرف کوآموکسی :

بعضی از داروها برای افرادی که شرایط خاصی دارند مناسب نیستند و بعضی اوقات فقط در صورت مراقبت بیشتر از دارو می توان از دارو استفاده کرد. به همین دلایل ، قبل از شروع مصرف آموکسیکلاو مهم است که پزشک شما موارد زیر را بداند:

• اگر شک دارید ممکن است تب غده داشته باشید.

• اگر یک بیماری آلرژیک دارید ، یا اینکه تاکنون واکنش آلرژیک به یک دارو داشته اید. این امر به ویژه در صورتی که تاکنون واکنش بدی به هر آنتی بیوتیک پنی سیلین نشان داده اید ، مهم است.

• اگر باردار هستید یا شیر می دهید. کو آموکسیکلاو برای نوزادان مضر نیست. با این وجود ، هنوز هم مهم است که اگر به کودک شیر می دهید ، به پزشک خود بگویید.

• اگر در نحوه عملکرد کبد خود مشکلی دارید یا در نحوه عملکرد کلیه های خود مشکل دارید.

• اگر داروهای دیگری مصرف می کنید. این شامل داروهایی است که شما می توانید بدون نسخه و همچنین داروهای گیاهی و مکمل های دیگر است.

عوارض جانبی قطع کوآموکسی کلاو, قرص کوآموکسی کلاو ۶۲۵
کوآموکسی کلاو را دقیقاً مطابق آنچه پزشک به شما گفته است مصرف کنید

نحوه مصرف کوآموکسی :

قبل از شروع درمان،برگه اطلاعات چاپی سازنده را از داخل بسته بخوانید. این اطلاعات بیشتر در مورد کوآموکسی کلاو به شما می دهد و لیستی کامل از عوارض جانبی که ممکن است از مصرف آن تجربه کنید را در اختیار شما قرار می دهد.

کوآموکسی کلاو را دقیقاً مطابق آنچه پزشک به شما گفته است مصرف کنید. معمولاً روزانه سه بار و هر هشت ساعت مصرف می شود. مهم است که در طول روز مقدار کافی از دوزها را خالی نکنید. پزشک یا داروساز شما به شما می گوید که چه مقدار قرص (یا چه مقدار داروی مایع) برای هر دوز مصرف کنید و این اطلاعات برای یادآوری بر روی برچسب بسته چاپ می شود. اگر به شما داروی مایع داده شده است ، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که مقدار صحیح دارو را اندازه گیری می کنید.

سعی کنید در هنگام مصرف کوآموکسی کلاو ، مقدار زیادی آب بنوشید ، تا به عملکرد کلیه های شما کمک کند. می توانید دوزهای خود را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید.

اگر یک دوز را فراموش کردید ، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. سعی کنید هر روز تعداد صحیح دوز مصرف کنید، اما دو دوز را همزمان مصرف نکنید تا یک دوز فراموش شده را جبران کنید.

عوارض جانبی قطع کوآموکسی کلاو, قرص کوآموکسی کلاو ۶۲۵
برای جلوگیری از بازگشت عفونت دوره انتی بیوتیک را کامل کنید

از درمان خود نهایت استفاده را ببرید:

اگر شما (یا فرزندتان) داروی مایع خوراکی مصرف می کنید ، ممکن است متوجه شوید که باعث لکه دار شدن دندان ها می شود. این به زودی پس از پایان دوره آنتی بیوتیک ها از بین می رود.

حتی اگر احساس می کنید عفونت شما پاک شده است ، تا پایان دوره آنتی بیوتیک را مصرف کنید، مگر اینکه به شما گفته شود که متوقف کنید. این برای جلوگیری از بازگشت عفونت است. پزشک به شما خواهد گفت که مدت درمان شما چقدر طول خواهد کشید – این معمولاً بیشتر از ۱۴ روز نیست. اگر بعد از اتمام دوره هنوز احساس ناخوشایندی دارید ، به پزشک مراجعه کنید.

برخی از افراد پس از طی دوره ای از آنتی بیوتیک ها ، باعث ایجاد قرمزی و خارش در دهان یا مهبل (برفک) می شوند. اگر این اتفاق برای شما رخ داد ، برای مشاوره با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

اگر همزمان با قرص ضدبارداری ، آنتی بیوتیک مصرف می کنید ، در صورتی بیش از ۲۴ ساعت (استفراغ) یا اسهال دارید ، اثر قرص کاهش می یابد. در صورت بروز چنین اتفاقی ، از پزشک یا داروساز خود بخواهید در مورد اقدامات پیشگیری از بارداری در طی چند روز آینده ، شما را راهنمایی کند. برای هرگونه بیماری یا اسهال که کمتر از ۲۴ ساعت طول بکشد ، نیازی به استفاده از اقدامات احتیاطی دیگر نیست.