۱۷ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

جراحی زیبایی بینی

فروردین ۱۷, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی : تمایل به زیباتر شدن به صورت غریزی در همه افراد وجود دارد ، لذا همواره افراد به منظور افزایش زیبایی به دنبال راه های مختلفی هستند. امروزه اعمال جراحی زیبایی به منظور بهره مندی از زیبایی بیشتر ، بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و روزانه بر شمار متقاضیان این اعمال جراحی افزوده می شود. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

جراحی زیبایی بینی ، یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد که با هدف اصلاح ایرادت ظاهری بینی همراه با حفظ عملکرد اصلی بینی انجام می گیرد.

از آن جا که بینی یکی از حیاتی ترین اندام های بدن محسوب می شود ، نقش موثر آن در تنفس و بویایی غیر قابل انکار است و همچنین به دلیل اینکه در مرکزیت صورت واقع شده است قطعا وجود جزئی ترین ایراد در شکل ظاهری آن می تواند زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار داده و سبب کاهش زیبایی چهره گردد.

از این رو جراحی زیبایی بینی باید به گونه ای انجام پذیرد که بدون ایجاد کوچک ترین خللی بر روی عملکرد حیاتی بینی منتج به افزایش زیبایی فرم بینی شود.

لازم به ذکر است که یکی دیگر از مهم ترین مزایای جراحی زیبایی بینی این است که بهبود فرم ظاهری بینی ، سبب افزایش هارمونی و هماهنگی چهره نیز خواهد شد و این اتفاق نهایتا بر زیبایی چهره می افزاید.
علل لزوم انجام جراحی زیبایی بینیجراحی زیبایی بینی

شایع ترین عللی که امروزه سبب گرایش افراد به انجام این جراحی شده اند ، عبارتند از :

رفع قوز بینی
تصحیح شکل بینی های گوشتی
تصحیح غیرقرینگی بینی
اصلاح بینی های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ
تصحیح بینی هایی که دارای حفره های بزرگ هستند.
اصلاح بینی هایی که دچار افتادگی نوک بینی هستند.
برطرف نمودن کجی بینی که در اثر شکستگی اتفاق افتاده یا ناشی از عوامل ژنتیکی است.

چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام جراحی زیبایی بینی می باشند ؟

به طور کلی افرادی مجاز به انجام جراحی زیبایی بینی هستند که از شرایط ذیل برخوردار باشند :

از نتیجه این جراحی ، توقعات معقولانه ای داشته باشند و به این مسئله آگاه باشند که جراحی زیبایی بینی از پیچیدگی بالایی برخوردار است ؛ لذا نباید از این جراحی توقع دستیابی به نتایجی فراتر از حد تصور داشته باشند.
همچنین متقاضیان انجام جراحی زیبایی بینی می بایست از سلامت کامل فیزیکی و روحی برخوردار بوده و سن رشد آن ها نیز به پایان رسیده باشد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

به طور کلی یک بینی متناسب و ایده آل ، علاوه بر نداشتن نقایص ظاهری باید با سایر اجزای چهره نیز توازن و هماهنگی داشته باشد و در حقیقت با صورت شخص ، متناسب باشد.

بنابراین موثرترین قدم به منظور دستیابی به بهترین و مطلوب ترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی ، مستلزم مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک متبحر و کاردان می باشد.

قاعدتا یک جراح پلاستیک حاذق و مجرب ؛ با توجه به تناسبات صورت بیمار و مد نظر داشتن سلیقه او ، بهترین نتایج از جراحی زیبایی بینی را به ارمغان خواهد آورد.